Skip to main content

Nawet najpiękniejszą hybrydę trzeba kiedyś zmyć. Z czasem potrafi się znudzić, pojawiają się na niej odrosty, lub paznokcie po kilku seriach hybryd wymagają regeneracji. Usunąć hybrydę można na kilka sposobów. Jednym z nich jest frezarka i opiłowanie warstwy lakieru, jednak ten sposób może naruszyć płytkę paznokciową. Alternatywą jest aceton lub, delikatniejszy od acetonu, remover. Co to jest remover do paznokci, co zawiera w składzie i jak go stosować? Co sprawia, że jest lepszy niż aceton?

Remover do paznokci – co to za preparat? 

Remover to kosmetyk do usuwania lakieru hybrydowego, żelu akrylowego lub pudrów tytanowych. Nadaje się on do stosowania zarówno w profesjonalnym salonie, jak i w warunkach domowych. Preparat działa znacznie łagodniej niż aceton, często jest wzbogacony o substancje pielęgnujące (w tym witaminy czy oleje, w tym np. arganowy) i ma przyjemniejszy zapach. Po wysuszeniu removera paznokcie są lekko natłuszczone. Preparat ponadto nie wysusza i nie podrażnia delikatnych skórek. 

Skład removera do paznokci 

Podstawowym składnikiem większości removerów do paznokci jest aceton, jednak preparat ten zawiera też inne związki chemiczne, np. octan etylu – organiczny rozpuszczalnik o miłym, owocowym zapachu, glikol propylenowy – nawilżający rozpuszczalnik, który zapobiega przesuszaniu się naskórka. Removery często zawierają także lanolinę. Chroni ona płytkę paznokcia przed przesuszaniem i rozdwajaniem się. W składach preparatów znaleźć można również odżywcze oleje, w tym arganowy i witaminy, np. witaminę E oraz barwniki i kompozycje zapachowe. 

Jak używać remover do paznokci?

Jeśli jako ostatnią, zabezpieczającą warstwę stylizacji stanowi nierozpuszczalny Top Coat, w pierwszym kroku należy delikatnie spiłować pilnikiem o gradacji 100/180 lub frezarką wierzchnią warstwę, a następnie przejść do kolejnych kroków. Jak używać remover do paznokci? To proste. Wystarczy namoczyć wacik bezpyłowy w removerze, przyłożyć do paznokcia i owinąć go folią aluminiową lub spiąć klipsem do usuwania hybryd. Remover wymaga odczekania 5–15 minut, w tym czasie lakier się zmywa. Po upływie tego czasu należy usunąć lakier drewnianym patyczkiem od macierzy w kierunku brzegu. Następnie wygładzamy płytkę blokiem polerskim, a na skórki nakładamy pielęgnującą oliwkę. 

Remover czy aceton? Czym usunąć hybrydę?

Remover jedynie zmywa lakier (nie rozpuszcza go jak aceton), dlatego jest delikatniejszy dla płytki paznokciowej – nie ingeruje w nią tak, jak aceton. Ze względu na zapach, jest też przyjemniejszy w stosowaniu. Na rynku są już jednak obecne acetony z dodatkiem kompozycji zapachowych, które neutralizują charakterystyczną woń acetonu). Aceton jest z kolei skuteczniejszy – działa szybciej i jest silniejszy niż remover. Stosowany regularnie i zbyt często, może niszczyć delikatne, cienkie i słabe paznokcie, dlatego lepiej zastąpić go removerem, który oprócz rozpuszczalników zawiera też wzmacniające, nawilżające i natłuszczające składniki. Remover bez problemu poradzi sobie również ze zmyciem standardowego lakieru do paznokci.

Leave a Reply