Skip to main content

Różne okoliczności mogą wymagać od nas pochylenia się nad problemem, co przyspiesza wzrost paznokci. Być może pragniemy stymulować regenerację po przebytej chorobie? A może potrzebna im odnowa po doświadczonych urazach, narażeniu na szkodliwe środki chemiczne czy zbyt długim stosowaniu hybryd lub tipsów? Niezależnie od przyczyny możemy skorzystać z uniwersalnych porad związanych z tym, jak przyspieszyć wzrost paznokci. Zachęcamy do zapoznania się z nimi!

Kiedy zastanawiamy się, co przyspiesza wzrost paznokci?

Zanim opiszemy najskuteczniejsze sposoby na przyspieszenie wzrostu paznokci, wróćmy do kwestii zasadniczej. Kiedy zatem stymulowany wzrost paznokci może być nam na rękę?

  1. W przypadku potrzeby przyspieszenia naturalnych procesów regeneracyjnych po uszkodzeniu mechanicznym, chemicznym lub chorobowym paznokci.
  2. W sytuacji, gdy cierpimy z powodu niedoboru różnego rodzaju składników odżywczych w diecie.
  3. Wtedy, gdy zależy nam na nadaniu paznokciom zdrowego, estetycznego wyglądu.
  4. Gdy pragniemy wzmocnić paznokcie, np. z myślą o uprawianej aktywności fizycznej czy pracy zawodowej.

Oczywiście wymienione przyczyny bardzo często są ze sobą powiązane. Na skutek niedoborów w diecie oraz specyfiki aktywności fizycznej doznajemy urazów. Wtedy z kolei zależy nam zarówno na przywróceniu skórze i paznokciom zdrowia, jak i estetycznego wyglądu. Co więcej, paznokcie z różnych powodów mogą łamać się, rozdwajać czy tracić swoją naturalną barwę. Jakie są zatem wypróbowane sposoby na przyspieszenie wzrostu paznokci?

Nawilżanie skóry i paznokci

Choć może zabrzmieć to banalnie, wszystkim, którzy zastanawiają się, co na szybszy porost paznokci wykorzystać, możemy zalecić regularne nawilżanie z użyciem wysokiej jakości i bezpiecznych dla skóry kremów do rąk. Kolejnym przydatnym kosmetykiem mogą okazać się różnego rodzaju olejki do paznokci (np. arganowy, rycynowy czy z pestek dyni). Ciekawe produkty z tej kategorii goszczą również w katalogu naszej firmy. Specjalistyczne preparaty tego typu nawilżają osłabione i matowe paznokcie oraz delikatne skórki, ale też odżywiają je, uelastyczniają i natłuszczają płytkę. Dużym zainteresowaniem wśród osób zastanawiających się, co na szybki porost paznokci stosować, cieszą się również olejki kokosowe i migdałowe.

Lakiery wzmacniające i zmywacze

Kolejną grupą kosmetyków, którą warto mieć na uwadze, gdy zastanawiamy się, co stosować na wzrost paznokci, są różnego rodzaju bazy oraz lakiery wzmacniające. Zazwyczaj ich receptura opiera się na składnikach, takich jak keratyna, minerały, witaminy oraz białka. Tego rodzaju produkty stosowane są zarówno w roli podkładu pod lakier, jak i jako niezależne produkty kosmetyczne. Istnieją również specjalistyczne odżywki o formule stymulującej zdrowy wzrost płytki, które zawierają proteiny i inne składniki niezbędne dla uzyskania zdrowej struktury i estetycznego wyglądu paznokci.

Optymalny wzrost paznokci mogą ułatwić ponadto hybrydy znacząco wzmacniają ich strukturę. Należy pamiętać jednak o profesjonalnym ich zdejmowaniu, najlepiej przeprowadzanym przez profesjonalistki lub profesjonalistów. A skoro już jesteśmy przy hybrydach i lakierach, jeszcze innymi kosmetykami, które mogą przyczynić się do przyspieszenia wzrostu paznokci, są różnego rodzaju zmywacze, acetonowe oraz bezacetonowe (także vege), które chronią skórę i paznokcie przed przesuszaniem i pękaniem, a także stymulują ich wzrost.

Co na wzrost paznokci? Suplementy diety

Doskonale zdajemy sobie sprawę z faktu, że utrzymanie zbilansowanej diety, optymalnej dla organizmu, w tym jego procesów regeneracyjnych, bywa bardzo trudne. Z tego względu pomocne dla wszystkich tych, którzy zastanawiają się, jak przyspieszyć wzrost paznokci, mogą okazać się różnego rodzaju suplementy bogate w niezbędne dla skóry i paznokci składniki (m.in. witaminy A oraz D, cynk, kwas foliowy, wapń, krzem, żelazo czy keratynę). Starannie dobrane preparaty pozwolą nam zadbać nie tylko o zdrowie i wytrzymałość paznokci, ale też ich estetykę.

Zdrowa dieta na wzrost paznokci

Suplementy diety, nawet najlepsze, nie są jednak w stanie zastąpić zróżnicowanej, bogatej w warzywa i owoce diety, która pozwoli utrzymać organizm, a zatem także skórę i paznokcie, w jak najlepszej formie. Myśląc o tym, jak przyspieszyć wzrost paznokci, przede wszystkim trzeba pamiętać o właściwej podaży białka, podstawowego składnika budulcowego organizmu. Jego źródłami są mięso, nabiał, ryby czy orzechy. Trudne do przecenienia znaczenie mają również warzywa takie jak szpinak, fasola, jarmuż, marchew czy dynia, doskonałe źródła żelaza czy witaminy A. Co więcej, należy również pomyśleć o źródłach witamin z grupy B, m.in. biotyny i kwasu pantotenowego, czyli pełnoziarnistych produktach zbożowych czy orzechach. Orzechy są ponadto, tak jak ryby oraz nasiona, źródłem niezwykle korzystnych dla zdrowia i pięknego wyglądu tłuszczy omega-3. Nie wolno bagatelizować również znaczenia nawadniania organizmu dużymi ilościami wody. To oczywiście zapobiega przesuszaniu skóry i paznokci.

Jak zatem widać, zastanawiając się, co na szybki porost paznokci stosować, powinniśmy pamiętać o kilku ważnych, zróżnicowanych czynnikach. Duże znaczenie ma zarówno dobór właściwych kosmetyków (kremów i olejków czy oliwek nawilżających, olejków wzmacniających, czy też zmywaczy o dodatkowym działaniu regenerującym), jak i troska o jakość spożywanych potraw oraz ewentualna suplementacja. Kluczowa dla wzrostu paznokci jest oczywiście profilaktyka – regulacja ich kształtu i długości oraz staranne ich oczyszczanie. Przede wszystkim powinniśmy jednak pamiętać o tym, by nie doprowadzić do łamania się paznokci! Zachęcamy do zapoznania się z ofertą produktów do paznokci Neocosmetics, takich jak m.in. nowoczesne zmywacze o działaniu nawilżającym i utwardzającym, czy też lakiery oraz olejki do paznokci. Szczególnie interesującym wyborem mogą okazać się cleanery o szerokim spektrum działania dla paznokci. Dzięki naszym propozycjom troska o prawidłowy wzrost paznokci okazuje się jeszcze łatwiejsza!

Leave a Reply