Skip to main content

Na rynku produktów do stylizacji paznokci istnieją różne typy tego produktu. Początkowo zmywaczem był nazywany aceton, który z czasem zaczęto wzbogacać o witaminę F i inne. Obecnie coraz częściej zmywacze mają jednak znacznie łagodniejszy skład i coraz większą popularność zdobywają zmywacze bezacetonowe o różnych pielęgnujących właściwościach i mocy działania.

Zmywacze mogą mieć nie tylko płynną, ale i kremową konsystencję. Są też dostępne w różnych opakowaniach: nalewane do standardowej, odkręcanej butelki o wielu pojemnościach (od 50 ml na użytek domowy do nawet 1 czy 2 litrów), w pojemniku z wciskanym grzybkiem, w sprayu, w gąbeczce czy też w precyzyjnym pisaku. 

Zmywacz do paznokci – skład preparatu

W ostatnich latach skład zmywacza do paznokci jest coraz łagodniejszy dla płytki paznokciowej i skóry dłoni. Co zawiera zmywacz do paznokci podstawowego typu i nowej generacji? W formule zwykle znajduje się aceton, octan etylu i / lub butylu, izopropanol, alkohol, glikol oraz (opcjonalnie) olejki roślinne natłuszczające paznokcie i wzmacniające witaminy. Używając niektórych bezacetonowych zmywaczy już podczas zmywania lakieru zadbasz o płytkę. Ekstrakt z cytryny pomoże lekko ją wybielić, a wyciąg z aloesu nawilżyć. Dodatkowym atutem są kompozycje zapachowe, które neutralizują nieprzyjemny zapach samego zmywacza. W  Neo Cosmetics istnieje nawet możliwość wyprodukowania zmywacza o zapachu ulubionych perfum. Istnieją również zmywacze w 100% wegańskie (bez substancji odzwierzęcych). 

Leave a Reply