Skip to main content

Nie podlega dyskusji fakt, że wejście na rynek z własną marką kosmetyczną jest wielkim wydarzeniem. Abyśmy jednak mieli pewność, że będzie to start udany, musimy się do tego przedsięwzięcia odpowiednio przygotować. Zarówno wtedy, gdy planujemy sami produkować swoje kosmetyki, jak i wtedy, gdy wolimy raczej sprzedawać pod swoim logo kosmetyki innego producenta. Jak się w tym wszystkim połapać? W dzisiejszym artykule podpowiadamy, jak stworzyć swoją markę kosmetyków.

Jak stworzyć markę kosmetyczną? Na początku jest pomysł

Każda osoba zastanawiająca się nad tym, jak stworzyć własną markę kosmetyków, przed podjęciem jakichkolwiek działań powinna precyzyjnie określić swoje cele. Czy zamierzamy skupić się na kosmetykach dla pań, dla panów, a może produktach uniwersalnych? Czy pragniemy specjalizować się w szerokiej dostępności, oferując bogaty wybór kosmetyków do pielęgnacji ciała, a może pragniemy po prostu skupić się na cerze lub paznokciach? Opcji jest mnóstwo, a każdą z nich wypada szczegółowo przemyśleć. Warto ponadto rozważyć, czy zamierzamy opierać się na znanych i sprawdzonych w branży rozwiązaniach, czy może raczej jesteśmy skłonni nieco zaryzykować i postawić na innowacje.

Badania rynku – niezbędne, żeby wiedzieć, jak stworzyć markę kosmetyków

Nawet jeśli zdobyliśmy już know-how związany z tym, jak stworzyć własną markę kosmetyków, nie osiągniemy sukcesu, nie znając potrzeb rynku. Badania możemy rozpocząć, poznając wymagania i preferencje najbliższych i znajomych. W dalszej kolejności powinniśmy zapoznać się z fachowymi publikacjami opisującymi obecne trendy, jak również zapoznać się ofertą konkurencji. Dzięki znajomości rynku będziemy w stanie znaleźć niszę… i ją zapełnić! Na tym etapie musimy zatem dokładnie ustalić, do jakiej grupy docelowej kierujemy nasze produkty. Znaczenie w tej kwestii ma płeć, wiek czy w końcu wielkość budżetu domowego potencjalnych klientów.

Własna marka kosmetyków – bez planu ani rusz!

Osoby zachodzące w głowę, jak stworzyć własną linię kosmetyków, muszą mieć świadomość tego, że przed wejściem na rynek z nowym produktem muszą szczegółowo rozpisać całą długofalową strategię biznesową. Należy uwzględnić w niej czynniki takie jak koszty inwestycyjne, źródła finansowania i prognozowane zyski. Co oczywiste, nasz biznesplan musi uwzględniać koszty produkcji i dystrybucji naszych kosmetyków, strategię oraz koszty działań marketingowych związanych z promocją marki.

Reklama dźwignią handlu

Jeśli poważnie zastanawiamy się nad tym, jak stworzyć własną linię kosmetyków, musimy oczywiście zaprojektować oryginalne logo naszej firmy. Będzie ono stanowiło najbardziej rozpoznawalny element naszej marki, jego wizytówkę. Czy o czymś przypadkiem nie zapomnieliśmy? Jeszcze ważniejsza od identyfikacji graficznej jest przecież nazwa marki. Powinna ona być chwytliwa, zapadać w pamięć i jednoznacznie kojarzyć się z oferowanymi przez nas produktami. Jeszcze lepiej, jeśli uda nam się połączyć nazwę brandu i jej logo z designem opakowania produktu. Myśląc o tym, jak założyć własną markę kosmetyków, musimy oczywiście zastanowić się również nad atrakcyjnymi dla odbiorców sloganami, które wyróżnią nas na tle konkurencji, oraz promocją w internecie, w środowisku Google i w mediach społecznościowych.

Rejestracja własnej marki kosmetycznej

Decydując się na własne kosmetyki, będziemy musieli założyć działalność gospodarczą, a także zdobyć wszelkie niezbędne zezwolenia i certyfikaty (w tym opisywany przez nas certyfikat GMP). Przedsiębiorca zajmujący się produkcją lub sprzedażą kosmetyków podlega pod normy Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz Państwowej Inspekcji Handlowej. Przed rozpoczęciem działań biznesowych warto zatem zasięgnąć porady prawnej eksperta.

Jak stworzyć własnę markę kosmetyczną wraz z Neocosmetics?

Neocosmetics od wielu lat pomaga wszystkim przedsiębiorcom, którzy zastanawiają się, jak stworzyć swoją własnę markę kosmetyków, a jednocześnie zapewnić klientom gwarancję najlepszej jakości i skuteczności oferowanych produktów. Nasza firma specjalizuje się w produkcji kosmetyków na potrzeby działalności klientów. Lwią część naszego portfolio stanowią zmywacze do paznokci, cleanery czy dehydratory dostępne w wielu zróżnicowanych wariantach odpowiadających na rosnące oczekiwania konsumentów. Naszą ofertę dopełniają m.in. lakiery tradycyjne i hybrydowe. Posiadamy doskonale wyposażone laboratoria, doświadczoną kadrę oraz duży park maszynowy. Każdy produkt opracowujemy z troską o najdrobniejszy detal, niestraszne nam są duże i trudne zamówienia. Zapewniamy także wiele możliwości związanych z opracowaniem procedury kosmetyków, dystrybucją produktów, a nawet projektowaniem i produkcją opakowań.

Jeśli zatem zastanawiasz się, jak stworzyć swoją własną markę kosmetyków i odnieść sukces w branży, razem możemy zrealizować ten cel. Zachęcamy do kontaktu wszystkich przedsiębiorców poszukujących niezawodnego producenta kosmetyków do paznokci.

Leave a Reply